هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0
0

گارانتی لاستیک

نویسنده: تیم آرنا تایر

دسته بندی پست :

تاریخ ایجاد مقاله : 21 اسفند 1401

گارانتی لاستیک

لاستیک برای خودرو همیشه مهم است. لاستیک سالم باعث می شود رانندگی ایمن و لذت بخشی داشته باشید. گاهی ممکن است وقتی لاستیک را می خرید دچار مشکلاتی باشد اما شما متوجه نشوید. این موضوع نشان می دهد که مهم است هنگام خرید حتما گارانتی لاستیک  و ضمانت نامه آن را دریافت کنید تا در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

 

در مورد گارانتی لاستیک چه می دانید؟ می دانید که چه مواردی شامل گارانتی می شود و چه مواردی نمی شود؟ ضمانت نامه های مختلفی برای انواع لاستیک ایرانی و خارجی وجود دارد. شرایط گارانتی لاستیک دولتی بارز را می دانید؟

 

گارانتی لاستیک

گارانتی لاستیک

مواردی که شامل گارانتی می شود

 

معمولا قوانین گارانتی برای همه تولید کنندگان داخلی و خارجی یکسان است. تفاوتی که وجود دارد این است که مقدار این خدمات متفاوت است و با توجه به ضوابط هر شرکت تعیین می گردد. در صورتی که لاستیک حین پخت دچار مشکلی شود، شامل گارانتی می شود. ابتدا کارشناسی لازم انجام شده و مشخص می شود که لاستیک می تواند مرجوع شود و یا خیر. اگر مرجوعی تایید شود و مشتری نیاز داشته باشد لاستیک دیگری با همان مشخصات به او تحویل داده می شود. هم چنین مشتری می تواند لاستیک دیگری نخواهد و مبلغش را پس بگیرد.

 

مواردی که شامل گارانتی لاستیک نمی شود

 

  • اگر لاستیک در اثر مواردی مثل ایرادات جلوبندی و موارد مشابه ساییده شده باشد.
  • لاستیکی که پنچر شده و پنچری آن گرفته شده باشد.
  • اگر خودتان به عنوان خریدار به اندازه کافی به مشخصات لاستیک دقت نکرده باشید.
  • در صورتی که لاستیک به دلایلی مثل برخورد یا فرو رفتن اشیاء خارجی آسیب دیده باشد.
  • اگر لاستیک در مجاورت مواد شیمیایی مثل نفت، بنزین و غیره قرار گرفته باشد.
  • لاستیکی که توسط خود فرد و یا آپاراتی دستکاری و دچار مشکل شده باشد.
  • تایری که به دلیل عدم نصب درست پاره یا ساییده شده باشد.
  • اگر لاستیک را در شرایط نامناسب استفاده کرده باشید.
  • باد تایر تنظیم نباشد و در حالت های مختلفی مثل کم بادی، پر بادی و یا پنچری مورد استفاده قرار گرفته باشد.

تاریخ گارانتی لاستیک را چگونه متوجه شوم؟

 

بسته به شرکت تولید کننده و نیز شرکت وارد کننده، تاریخ گارانتی متفاوت خواهد بود. این تاریخ توسط ضوابط هر شرکت تعیین می گردد. لاستیک از هنگام شروع تاریخ تولید لاستیک ضمانت نامه دارد و باید حواستان به این موضوع باشد.

تاریخ تولید لاستیک بر روی دیواره لاستیک ها و با یک عدد 4 رقمی مشخص می شود. این تاریخ سال و هفته تولید را نشان می دهد و در مدت اعتبار گارانتی هم موثر است. گارانتی از تاریخ تولید تا میزان مشخصی که تولید کننده ذکر می کند، اعتبار دارد.

مدت اعتبار گارانتی برای تولید کنندگان مختلف لاستیک می تواند متفاوت باشد. گارانتی برای برندهای مختلف فرق دارد و در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

گارانتی لاستیک

گارانتی لاستیک

 

گارانتی لاستیک دولتی بارز

 

هر مرحله از تولید لاستیک بارز با بررسی های دقیق فنی پشت سر گذاشته می شود. پس از انجام تمامی آزمایش های لازم لاستیک ها به تولید انبوه می رسند، البته دقت کنید روند تولید لاستیک همیشه پیچیدگی های زیادی دارد و ممکن است ایراداتی در آن وجود داشته باشد.

در مورد گارانتی لاستیک دولتی بارز باید بدانید که لاستیک های این شرکت از هنگام تولید ضمانت 30 ماهه دارند و تمامی لاستیک های خود را گارانتی می کند. در صورتی که لاستیک خریداری شده هر موردی از موارد شامل گارانتی را داشته باشد می توانید با مراجعه به سایت بارز پیگیری های لازم را انجام دهید.

 

گارانتی برای لاستیک دولتی ایران تایر

لاستیک های این شرکت هم مانند دیگر شرکت ها از تاریخ تولید لاستیک که بر روی آن درج شده بر روی آن گارانتی می شود. مدت گارانتی این محصولات 4 سال است و در زمینه تمامی ایرادات جزء گارانتی می توانید از آن استفاده کنید.

نحوه پیگیری امور مربوط به گارانتی و خدمات آن را مشخصا از سایت ایران تایر پیگیری نمایید.

گارانتی برای لاستیک کویر تایر

یکی از تولید کنندگان مهم لاستیک در ایران کویر تایر است. محصولات این شرکت از هنگام تولید برای مدت 48 ماه گارنتی دارند.

در صورتی که هر ایرادی در تایر وجود داشته باشد که مربوط به مراحل تولید باشد، می توانید مراتب را از طریق این شرکت پیگیری کنید. اگر مورد پیش آمده توسط کارشناسان تایید شود خسارت لازم به شما پرداخت می شود.

** شرکت های گلدستون و یزد تایر برای محصولات شان 30 ماه گارانتی می گذارند که این زمان هم از تاریخ تولید لاستیک محاسبه می شود.

 

گارانتی برای لاستیک خارجی

نکته مهمی که باید در این جا بدانید این است که تنها زمانی می توانید از گارانتی لاستیک های خارجی استفاده کنید که آن ها را از شرکت های معتبر خریداری کرده باشید.

در سال های گذشته به دلیل ممنوعیت های مختلف در زمینه واردات کالا و تحریم های مختلف، برخی از فروشگاه ها لاستیک را به صورت غیر قانونی وارد می کنند. طبیعی است که این فروشگاه ها توانایی گارانتی لاستیک های خارجی را ندارند.

هنگامی که از فروشگاه ما خرید می کنید تمامی لاستیک ها شامل گارانتی می شود و از این بابت خیالتان راحت خواهد بود. مثلا لاستیک تراینگل 5 سال ضمانت فروش و خدمات پس از فروش دارد که می توانید از آن بهره مند شوید.

 

گارانتی لاستیک

گارانتی لاستیک

اکثر لاستیک های خارجی مثل لاستیک های ایرانی مشکلات مراحل مختلف تولید را گارانتی می کنند و در صورت هر گونه پیشامدی در این باره می توانید از خدمات آن استفاده کنید. موارد مختلف دیگری مثل پارگی به دلیل ضربه، ساییدگی، حرکت در مسیرهای ناهموار، پنچر شدن و غیره جزء گارانتی محسوب نمی شوند.

دقت کنید که اگر مدت زمان گارانتی لاستیک  با توجه به تاریخ ذکر شده روی آن، تمام شده باشد نمی توانید از آن استفاده کنید.

 

چگونه می توان از گارانتی لاستیک استفاده کرد؟

اگر هر گونه ایراد مشخصی را در لاستیک مشاهده کردید باید با فروشنده تماس بگیرید. فروشندگان یا خودشان کارها را پیش می برند و یا شما را به وارد کننده اصلی ارجاع می دهند تا از طریق آن ها موضوع را پیگیری کنید. اگر عیب گفته شده محرز شود وجه پرداختی به شما برگردانده می شود و یا می توانید لاستیک را تعویض نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *