هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0
0

لاستیک فابریک

نویسنده: تیم آرنا تایر

دسته بندی پست :

تاریخ ایجاد مقاله : 18 اسفند 1401

لاستیک فابریک

 

حتما تا به حال عبارت لاستیک فابریک را شنیده اید اما تا چه اندازه در مورد آن اطلاعات دارید؟ منظور از لاستیک فابریک یا همان OE TIRE در واقع لاستیکی است که خودروساز تصمیم می گیرد روی خودروی خود قرار بدهد.

معمولا خودروسازان یک لیست از تولید کنندگان مختلف لاستیک دارند که استانداردهای جهانی را در تولیدات شان رعایت می کنند. وقتی یک خودروساز برای طراحی مدل جدیدی از خودرو اقدام می کند ویژگی های آن را برای برخی و یا همه تولید کنندگان لاستیک می فرستد تا لاستیک مناسبی را انتخاب کند.

استانداردهای تولید لاستیک فابریک

خوب است بدانید که استانداردهای تولید لاستیک استانداردهای زیاد و مهمی است و هر تولید کننده ای نمی تواند به راحتی آن ها را داشته باشد. تولیدکنندگان برای این که این استانداردها را داشته باشند باید فرآیند نه چندان ساده ای را پشت سر بگذارند.

خودروساز برای تامین لاستیک مناسب لیستی از درخواست ها و شرایطش را برای لاستیک سازان ارسال می کند. مواردی که در این درخواست ذکر می شود شامل موارد زیادی است. برخی از این موارد عبارت است از: سرعت ماشین، وزن ماشین، نحوه تحویل کالا، زمان تحویل، تست های مورد نیاز لاستیک و بسیاری موارد دیگر.

 

لاستیک فابریک

لاستیک فابریک

تولید کننده لاستیک به همه این موارد پاسخ می دهد و در صورت توافق لاستیک را طبق شرایط گفته شده تولید می کند. تولید کننده تمامی ملزومات را بررسی کرده و سپس یک لاستیک را از میان لاستیک های از قبل طراحی شده انتخاب کرده و یا برای طراحی لاستیک جدید اقدام می کند. طبیعی است که اگر لاستیک های قبلی پاسخگوی نیازهای سفارش دهنده باشند از همان نمونه ها استفاده می شود وگرنه لاستیک جدید تولید می شود. تولید یک لاستیک جدید برای خودرو هزینه بر است و زمان زیادی هم لازم دارد.

درنهایت هنگامی که خودروساز پیشنهادات مختلف را دریافت می کند و بررسی های لازم را انجام می دهد، لاستیک مد نظر را انتخاب می کند و سفارش می دهد.

نکات مهم برای لاستیک فابریک

 

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب یک لاستیک ازطرف خودروساز نشانه این نیست که بقیه لاستیک ها استاندارد نبوده اند! علاوه بر کیفیت و استاندارد بودن موارد دیگری هم چون قیمت و توافق شرایط حمل و تحویل هم در این تصمیم گیری اثرگذار است. این موضوعات ربطی به کیفیت و تولید ندارد اما در هر صورت بر روی تصمیم خودروساز اثرگذاراست.

جالب است بدانید که گاهی اوقات لاستیک انتخاب شده توسط کارخانه مورد پسند خریدار نهایی نیست و به همین دلیل آن ها لاستیک را عوض می کنند. بسیاری از رانندگان ترجیح می دهند از لاستیک های پهن تر برای ماشین شان استفاده کنند.

نکات تکمیلی در مورد لاستیک فابریک

ممکن است لاستیک فابریکی که برای خودرو در سال های مختلف انتخاب می شود با هم فرق داشته باشد. مثلا لاستیک خودروی هیوندای النترا ممکن است در سال 2020 فرق داشته باشد با لاستیک فابریک همین خودرو در سال 2021.

شما مجبور نیستید همیشه برند لاستیک فابریک را بخرید. بسیاری از اوقات لاستیک دیگر برندها به شرط این که سایز مناسبی داشته باشد می تواند برای خودرویتان مناسب باشد.

 

لاستیک فابریک

لاستیک فابریک

در برخی موارد در بازار ایران برای لاستیک های فابریک خارجی باید هزینه بیشتری بپردازید.

فکر نکنید لاستیک فابریک تنها گزینه ای هست که دارید بلکه شما می توانید از دیگر لاستیک ها هم استفاده کنید.

سایز لاستیک فابریک 207

بسته به این که از چه برندی برای لاستیک فابریک 207 استفاده کنید، سایز آن می تواند متفاوت باشد. 

برندها و سایزهای مختلفی می تواند برای این خودرو انتخاب شود. با خرید لاستیک مناسب برای خودروی 207 ایمنی تان را تضمین کرده و عملکرد خودرو را هم بهبود می بخشید.

می دانید که سایز لاستیک هر خودرو با دیگری می تواند متفاوت باشد؟ این سایز بسته به نسبت منظر، پهنای تایر و قطر رینگ محاسبه می گردد.

سایز لاستیک فابریک 207 سایز 14 R 65 / 185 است. در صورت نیاز می توانید لاستیک پهن تری هم استفاده کنید. سایزهای مختلفی می تواند جایگزین سایز استاندارد لاستیک این خودرو شود که البته باید دقت کنید که با آن متناسب باشد.

سایز لاستیک فابریک 206

برای 206 هم می توان مانند 207 از سایز لاستیک های متفاوتی استفاده کرد. سایز لاستیک فابریک 206 ، 14 R 65 /185 است که البته می توانید از سایزهای دیگر هم استفاده کنید. 

به صورت کلی انتخاب سایز لاستیک فابریک 206 به صورت مناسب باعث می شود کارایی خودرویتان افزایش یابد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *